Narodowe Muzeum Musztardy


Comments Off | Last Update: August 23, 2013

National Mustard Museum, 7477 Hubbard Avenue, Middleton, Wisconsin

Ponad 5,600 musztard z wszystkich 50 stanów oraz ponad 60 krajów, ich ogromna kolekcja musztard oraz przedmiotów związanych z musztardą jest naprawdę imponująca. Skrzynia bardzo starej francuskiej musztardy... zabawne reklamy musztardy sprzed wielu lat... zdobione i zdumiewające pojemniki na musztardę... Wielki Mur z Musztard... i moglibyśmy długo tak wymieniać. Narodowe Muzeum Musztardy otrzymuje z całego świata musztardy i inne przedmioty o wartości historyczne. W ostatnim czasie dostarczono trzy niesamowite musztardy z Boliwii oraz kilkanaście tradycyjnych musztard z Urugwaju. Po musztardę Barcatti Mostaza właściciel muzeum pojechał osobiście na swoim motocyklu do serca Ameryki Południowej.

mustardmuseumx-large

Jednym z najbardziej imponujących elementów wystawienniczych jest darowana przez rodzinę Gibbons kolekcja antycznych pojemników na musztardę. Słynna Kolekcja Gibbonsów jest częścią wystawy stałej od roku 2000. Zainteresowani mogą zobaczyć część kolekcji na oficjalnej stronie muzeum. Na tej samej stronie znajdą Państwo również sklep, w którym można zakupić bardzo rzadkie musztardy z całego świata.

 

Godziny otwarcia

Narodowe Muzeum Musztardzy otwarte jest codziennie w godzinach: 10.00-17.00
(oprócz 1-szego dnia Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku, Święta Dziękczynienia i Niedzieli Wielkanocnej)

Ceny biletów

Wstęp do muzeum jest darmowy, jednak grupy zorganizowane oraz osoby życzące sobie towarzystwa przewodnika muszą uiścić opłatę w wysokości $10 za przewodnika oraz dodatkowe $3 za każdą osobę, która z przewodnikiem zwiedzi muzeum.