Muzeum Cydru


Comments Off | Last Update: August 23, 2013

21 Ryelands Street, Hereford, Herefordshire HR4 0LW, Wielka Brytania

Muzeum Cydru jest od 1973 roku usytuowane na zachód od miasta Hereford w Wielkiej Brytanii. W tym uroczym miejscu goście poznają historię i teraźniejszość destylacji cydru. W czasie zwiedzania można dowiedzieć się na przykład jak mieli się jabłka i wyciska z nich sok, czy w jaki sposób dochodzi do fermentacji soku, której rezultatem jest cydr. Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku, będącym dawną siedzibą fabryki produkującej cydr na skalę przemysłową. Dzięki historycznej lokalizacji instytucja ta dysponuje wieloma zabytkowymi obiektami wystawienniczymi w oryginalnych pomieszczeniach (piwniczki, warsztat, zakład destylacji, magazyn z cysternami).

Obecnie kolekcja muzeum zawiera między innymi: - oryginalne młyny i tłocznie; - malowidła; - archiwalne fotografie i filmy; - druki z XVII i XIX wieku; - naczynia na cydr; - szklanki z XVIII wieku; - naczynia z rogów; - beczki; - cysterny; - narzędzia rzemieślnicze; - historyczne zapiski z działalności gospodarczej i handlowej; - materiały reklamowe i opakowania od roku 1900; - sprzęt do destylacji cydru i brandy.

Szczególnie warta uwagi jest biblioteka muzeum, w której każdy ze zwiedzających może w spokoju oddać się lekturze. W określonych porach roku muzeum organizuje także imprezy specjalne, wśród których należy wyróżnić Bożonarodzeniowy Targ i spacery po sadach w różnych porach roku.

Obok muzeum funkcjonuje sklep oferujący dużą liczbę różnych gatunków cydru.

Godziny otwarcia

Muzeum jest otwarte od wtorku do soboty
od kwietnia do października w godzinach od 10.00 do 17.00
od listopada do marca w godzinach od 11.00 do 15.00

Ceny biletów

Normalny: £4
Studenci: : £2.50
Dzieci: £2.50
Bilet rodzinny: £12 (dwoje dorosłych i maksymalnie 4 dzieci)Ulgowy dla dzieci w wieku od 6 do 12 Bilet grupowy: obniżka o 50p