Białostocki Szlak Kulinarny


Comments Off | Last Update: August 23, 2013

Białostocki Szlak Kulinarny, Białystok, Polska

Mapa polskich atrakcji kulinarnych rozwija się z roku na rok i zapewnia Polakom coraz to nowsze doznania smakowe. Jednym z jej najważniejszych punktów stał się w ostatnich latach Białystok. Miasto to nie tylko gości majową Noc Restauracji, ale również dba o utrzymanie Białostockiego Szlaku Kulinarnego, który w fascynujący sposób prezentuje smaki Podlasia.

Szlak kulinarny w Białymstoku został powołany do życia z inicjatywy Urzędu Miejskiego, a jego inauguracja miała miejsce jesienią 2010 roku. Na jego trasę składają się 32 lokalne restauracje, które w większości mieszczą się w centrum miasta. Serwują one gościom tradycyjne regionalne potrawy o dużym nasyceniu wpływów kuchni białoruskiej, litewskiej, tatarskiej i polskiej. Wśród wybornych przysmaków goście mają okazję wybrać białysy, bliny, kartacze, sękacze, kiszki i babki ziemniaczane oraz wiele innych dań. Pomysłodawcy szlaku zadbali również o gości poszukujących potraw kuchni zagranicznych, stąd wśród wyróżnionych lokali znajdą Państwo doskonałe restauracje specjalizujące się w daniach europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Godny podkreślenia jest fakt, że wszystkie wybrane restauracje są autorskimi pomysłami zafascynowanych kuchnią właścicieli.

Lokale rozlokowane na mapie Białostockiego Szlaku Kulinarnego organizują także ciekawe wydarzenia związane z jedzeniem, takie jak warsztaty kulinarne czy konkursy gastronomiczne. Dla regularnych gości przygotowano "Klub białostockiego smakosza". Jego członkowie otrzymują zniżki oraz gratisy w restauracjach uczestniczących w tym interesującym projekcie.

Jako fani kulinarnych podróży uważamy, że Białostocki Szlak Kulinarny to fantastyczna inicjatywa, która w bardzo atrakcyjny i praktyczny sposób przedstawia Polakom, ale i gościom z zagranicy walory podlaskich przysmaków. Przed wizytą na trasie szlaku zapraszamy na jego oficjalną stronę internetową, gdzie oprócz przepisów na tradycyjne potrawy z Podlasia, znajdą Państwo gotową do pobrania kolorową mapę z wszystkimi lokalizacjami oraz informacje na temat imprez specjalnych organizowanych w białostockich lokalach.

Godziny otwarcia

Szczegóły na stronach restauracji, których adresy znajdziecie Państwo na mapie Białostockiego Szlaku Kulinarnego, dostępnej na oficjalnej stronie (adres poniżej)