Muzeum Czekolady


Comments Off | Last Update: August 23, 2013

Schokoladenmuseum Imhoff, Am Schokoladenmuseum 1a, 50678 Köln, Niemcy

W czasie odwiedzin w tym muzeum odbędą Państwo podróż w czasie przez 3000 lat historii czekolady. Od 16 lat miliony gości z całego świata skosztowały świeżej, płynnej czekolady ze słynnej czekoladowej studni. Muzeum Czekolady prezentuje jednorazową kolekcję eksponatów z histori, kultury przemysłowej oraz sztuki. Od uprawy kakaowca do gotowej czekolady, od amerykańskich korzeni do produktu przemysłowego - Muzeum Czekolady w Koloni pozwala poznać wszystkie aspekty występowania czekolady w naszym świecie.

Zwiedzając pierwszą powierzchnię wystawienniczą można prześledzić drogę ziarna kakaowca od początku uprawy do gotowego produktu. Wyjątkowym elementem tej części muzeum jest "tropikalny domek", w którym można podziwiać żywe drzewo kakaowca oraz poczuć tropikalny klimat. Druga powierzchnia wystawiennicza zawiera fascynujące informacje na temat historii czekolady w naszej kulturze. Historii, która rozpoczęła się przed ponad trzema tysiącami lat w Mezoameryce. Tajemnicze figurki i fantazyjne naczynia ukazują wysoką wartość ziarna kakaowca we wczesnych kulturach. Na trzeciej powierzchni wystawienniczej wszystko obraca się wokół produktów przemysłu czekoladowego. Obok histori poszczególnych marek napotkamy na ciekawe anegdoty. Jak złoty zajączek trafia do swojego opakowania? Kiedy powstał pierwszy baton czekoladowy? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziecie właśnie w tym miejscu.

Dodatkowy obszar wystawienniczy został poświęcony historii reklamy czekolady. W tej części muzeum można zobaczyć kolorowe, emaliowe szyldy reklamowe, historyczne automaty z czekoladą. W "czekoladowym kinie" można obejrzeć dawne filmy reklamowe zachęcające do kupna czekolady. Zbiór filmów zawiera elementy z lat od 1926 do dziś. Filmy ukazują także w zabawny sposób jak poprzez lata zmieniały się zwyczaje i mody. Na przykład jeszcze 80 lat temu zachęcano do kupna czekolady, poprzez ukazywanie jej wysokiej kaloryczności jako wielkiej zalety. Na szczególną uwagę zasługują również starannie skonstruowane reklamy telewizyjne lodów z lat 70-tych, które cechuja się wyjątkowym klimatem.

Godziny otwarcia

Od Wtorku do Piątku: 10:00 - 18:00
Sobota/Niedziela/Święta: 11:00 - 19:00
Poniedziałek: zamknięte

Ostatni goście są wpuszczani godzinę przed zamknięciem muzeum!
Maszyny produkcyjne są wyłączane pół godziny przed zamknięciem muzeum.
W Wigilię, 1. Święto Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok zamknięte.

Ceny biletów

Dorośli: 7,50 €
Grupy dorosłych od 15 osób: 7,00 €
Bilet ulgowy: 5,00 €
Bilet ulgowy dla grup od 15 osób: 4,50 €
Bilet rodzinny: 21,00 €