Festiwale kulinarne


0 Komentarzy | Last Update: August 22, 2013


Informacje o wydarzeniu:

 • Pt
  23
  Maj
  2014
  Nie
  25
  Maj
  2014

  Praski Festiwal Jedzenia 2014

  Praga, Republika Czeska

  Fetsiwal kulinarny

  Trzydniowa uczta dla fanów sztuki kulinarnej w stolicy Republiki Czeskiej gromadzi co roku setki gości z kraju i zagranicy. Każda edycja imprezy odbywa się w innym zakątku Pragi. W 2014 roku główna część festiwalu zostanie zorganizowana w południowych ogrodach praskiego zamku.

  Na Praski Festiwal Jedzenia składa się szereg imprez powiązanych ze sobą tematycznie. Najważniejszą z nich jest "Cooking Show", czyli pokazy gotowania i sztuki barmańskiej prowadzone przez uznanych profesjonalistów, które odbywają się od południa do późnych godzin wieczornych. Wyjątkową atrakcją tego segmentu będzie w bieżącym roku pokaz "Badoit Fine Dining".

  Innym interesującym elementem czeskiego spotkania smakoszy są warsztaty na temat kombinacji różnych gatunków piwa i potraw. Na fanów wina codziennie czeka od 6 do 8 wykładów połączonych z degustacją win europejskich i południowoamerykańskich. Nie zabraknie też miejsca dla słodkości. Każdego dnia festiwalu czynny jest obszar poświęcony wyłącznie lodom i sorbetom. Wśród koneserów sztuk pięknych z pewnością znajdzie uznanie wystawa porcelany, prezentująca obiekty z wielu epok historycznych oraz porcelanę nowoczesną. Ogrom atrakcji dostępnych na Praskim Festiwalu Jedzenia może zmęczyć każdego, dlatego organizatorzy zadbali o strefę relaksacyjną, gdzie oprócz wyciszenia można uzyskać informacje na temat prowadzenia zdrowego trybu życia. Oczywiście jak na szanujący się festiwal jedzenia przystało na gości czeka 35 lokalnych restauracji podających potrawy z całego świata, ale przede wszystkim unikalne regionalne specjały. 

  Festiwalowi jedzenia towarzyszy także seria koncertów odbywających się co wieczór na praskim zamku.

  Godziny otwarcia
  Ostatni weekend maja. 23 - 25.05.2014
  Piątek i Sobota: 12.00 - 22.00
  Niedziela: 12.00 - 21.00 

  Ceny biletów
  400 koron czeskich (250 koron jest zwracanych w formie bonów na potrawy)
  Dzieci do lat 6 mogą wejść bezpłatnie 

  Adres:
  Prague Food Festival
  Na Kazance 7
  Praha 7, 171 00

  Strona internetowa Festiwalu Jedzenia w Pradze: 
  http://www.praguefoodfestival.com 


  WSZYSTKIE ATRAKCJE
  MUZEA JEDZENIA
  FESTIWALE KULINARNE

Dodaj Komentarz