Festiwale kulinarne


0 Komentarzy | Last Update: August 22, 2013


Informacje o wydarzeniu:

 • Pt
  20
  Cze
  2014
  Nie
  22
  Cze
  2014

  Czas Dobrego Sera 2014

  Sandomierz, Polska

  Fetsiwal sera

  Czas Dobrego Sera powoli zyskuje renomę, jako jedno z czołowych wydarzeń w kalendarzu polskich imprez kulinarnych. Czwarta edycja odbędzie się w dniach 20-22 czerwca w królewskim Sandomierzu. To piękne i pełne zabytków miasto stanowić będzie doskonałą kulisę dla tej wyjątkowej imprezy Slow Food. Zgromadzeni goście będą mieli okazję przekonać się jak smakują twarogi, oscypki, oryginalna mozzarella, polskie sery zagrodowe oraz wiele innych. Organizatorami wydarzenia są Slow Food Polska, SCK oraz UM Sandomierz.    

  Trzydniowy festiwal naszpikowany jest wydarzeniami o wyjątkowych walorach edukacyjnych i kulinarnych. Na piątkowy poranek i popołudnie organizatorzy zaplanowali serię warsztatów na temat serowarstwa, prowadzonych przez autorytety z Polski i Włoch. Tego samego dnia odbędą się również obrady komisji konkursowej, która wieczorem przedstawi laureatów konkursu na Najlepszy Polski Ser Grand Prix 2014. 

  W sobotę i niedzielę od godziny 10 rusza degustacja i sprzedaż serów na festiwalowych stoiskach. 
  Jednocześnie będą odbywać się degustacje niepasteryzowanych piw oraz win rekomendowanych przez przewodnik "Slow Wine". Smakowicie zapowiada się "Bursztynowa Serownia", gdzie specjaliści z różnych dziedzin serowarstwa przedstawią sprzęt do produkcji serów. 
  Dużym zainteresowaniem z pewnością będą cieszyć się pokazy wytwarzania twarogu, oscypka oraz masła. Nowością będą projekcje filmów nawiązujących do sera.

  Organizatorzy zaplanowali także zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci oraz potańcówkę pod gołym niebem i przy muzyce na żywo. 

  IV Ogólnopolski Festiwal Nieskończonych Form Mleka "Czas Dobrego Sera" zapowiada się wyśmienicie. Wszyscy którzy wybiorą się na Rynek Starego Miasta do Sandomierza, bez wątpienia wrócą do domu z wspomnieniami zachwycającej różnorodności smaków oraz lodówką pełną tradycyjnych polskich serów. 

  Godziny otwarcia
  20.-22. czerwca 2014

  Ceny biletów
  Wstęp bezpłatny

  Adres:
  IV Ogólnopolski Festiwal Nieskończonych Form Mleka
  Rynek Starego Miasta
  Sandomierz 


  WSZYSTKIE ATRAKCJE
  MUZEA JEDZENIA
  FESTIWALE KULINARNE

Dodaj Komentarz