Festiwale kulinarne


0 Komentarzy | Last Update: August 22, 2013


Informacje o wydarzeniu:

 • Czw
  24
  Kwi
  2014
  Nie
  27
  Kwi
  2014

  Festiwal Cebuli Vidalia

  Vidalia, Georgia, USA

  Cebula

  Cebula Vidalia ma słodki i łagodny smak. Może ona być doskonałym dodatkiem do sałatek i surówek. Pierwsze cebule tej odmiany były uprawiane w okolicach miasta Vidalia już w latach trzydziestych XX wieku. Swój wyjątkowy słodki smak zawdzięczają bardzo niskiej zawartości siarki w glebie, na której są uprawiane. Nazwę cebuli vidalia mogą nosić tylko cebule uprawiane w 20 hrabstwach w stanie Georgia. W 1990 roku została ona uznana za oficjalne warzywo stanu Georgia, a już od 37 lat odbywa się rokrocznie Festiwal Cebuli w Vidalia, mający na celu promocję tego warzywa i przepisów z nim.

  Festiwal Cebuli w Vidalia trwa 4 dni i oferuje szereg imprez kulinarnych i rozrywkowych.
  W zabytkowej dzielnicy handlowej codziennie od godziny 10 do 17 można nabyć cebulę od lokalnych farmerów na tzw. "targu chodnikowym". Handlarze oferują na swoich straganach również pamiątki związane z cebulą. "Vidalia Onion Culinary Extravaganza" to z kolei szkoła gotowania od 9 lat prowadzona w trakcie festiwalu przez Marka Ballarda. Oferuje ona szczyptę humoru połączoną z prezentacjami ciekawych potraw z cebuli vidalia.
  W festiwalowy weekend przez cały czas trwa degustacja świeżych krążków cebulowych.
  Organizatorzy zapraszają gości także do pewnego rodzaju kulinarnej gry, w której celem uczestników jest odnajdywanie przepisów na potrawy z cebuli w lokalnych sklepach i na straganach. Sobotnie popołudnie jest zarezerwowane dla najsłynniejszego na świecie konkursu w jedzeniu cebuli na czas, poprzedzonego konkursem na najlepszy przepis zawierający cebulę vidalia. Przez cały czas trwania festiwalu otwarta jest wystawa sztuki i rzemiosła o tematyce kulinarnej.

  Część rozrywkowa imprezy to takie wydarzenia jak rodeo, pokazy lotnicze, koncerty, targi antyków, wyścigi motocyklowe czy wystawa samochodów. Na otwarcie i zakończenie festiwalu przez miasto przechodzi kolorowa parada z pokazem fajerwerków.

  Jak mawiają organizatorzy festiwalu, musicie przybyć do Vidalia, aby doświadczyć "pełnej cebuli".
  Nam w tym roku niestety się nie uda, ale obiecujemy nadrobić to niedopatrzenie w przyszłości.

  Godziny otwarcia
  24.-27. kwietnia 2014

  Ceny biletów
  Wstęp na festiwal jest bezpłatny.
  Opłaty obowiązują za wstęp na "Vidalia Onion Culinary Extravaganza" oraz wystawę sztuki
  i rzemiosła.

  Adres:
  The Vidalia® Onion Committee
  100 Vidalia Sweet Onion Dr.
  Vidalia, GA 30474
  USA

  Tel.: (912) 537-1918

  Strona internetowa Festiwalu Cebuli:
  http://www.vidaliaonionfestival.com/


  WSZYSTKIE ATRAKCJE
  MUZEA JEDZENIA
  FESTIWALE KULINARNE

Dodaj Komentarz