Festiwale kulinarne


0 Komentarzy | Last Update: August 22, 2013


Informacje o wydarzeniu:

 • Pt
  17
  Sty
  2014
  Nie
  26
  Sty
  2014

  Zielony Tydzień

  Berlin, Niemcy

  Targi kulinarne Berlin

  "Zielony Tydzień" odbywa się w styczniu na terenie Berlińskich Targów i jest określany mianem największych na świecie targów żywienia, rolnictwa i ogrodnictwa. Bardzo urozmaicony repertuar wystawców sprawia, że każdy kto zdecyduje się odwiedzić berlińską imprezę, z pewnością opuści ją usatysfakcjonowany.

  Podczas trwania "Zielonego Tygodnia" goście mają niepowtarzalną okazję skosztować ponad 100.000 przysmaków z 56 krajów. W ofercie wystawców znajdują się produkty z całego świata, a wśród nich liczne niemieckie potrawy regionalne, produkty z ekologicznych upraw, seminaria informacyjne na temat zdrowego odżywiania oraz wiele innych atrakcji. Wśród przysmaków jest wiele owoców, warzyw, ryb, mięs, wędlin, produktów mleczarskich, przypraw oraz win.
  Obszar poświęcony rolnictwu i leśnictwu wypełniony jest żywymi zwierzętami. Na jego terenie na czas targów budowane jest typowe niemieckie gospodarstwo rolne, gdzie odwiedzający mogą obserwować oraz brać udział w pracach rolniczych. Dodatkowo prowadzone są prezentacje na temat odnawialnych surowców pochodzących z niemieckich nadleśnictw.
  Powierzchnia dedykowana ogrodnictwu przedstawia nowinki dotyczące kwiatów oraz innych roślin ogrodowych. Organizatorzy mawiają, że posiadają "najpiękniej kwitnący ogród w środku europejskiej zimy".
  Dla najmłodszych gości choć nie tylko organizowany jest obszar ze zwierzętami domowymi, w którym można spotkać, a nawet pogłaskać koty, psy, gryzonie i ryby różnych gatunków i odmian.

  Każdego roku organizatorzy imprezy zapraszają wybrany kraj partnerski do prezentacji własnych kulinarnych specjałów. W 2011 roku głównym partnerem targów była Polska, w roku 2012 była nim Rumunia, a w roku 2013 będzie Holandia.

  O wysokim standardzie targów może świadczyć fakt, że w każdej edycji odwiedza go ponad 50 ministrów rolnictwa z różnych krajów. Oferta targów skierowana jest zarówno do zawodowców jak i amatorów. W ramach berlińskich targów odbywają się również: Globalne Forum Jedzenia i Rolnictwa, wystawy sprzętu rolniczego i żywego inwentarza, specjalne ekspozycje organizowane przez VDSF Niemiecki Związek Wędkarski oraz DJV Niemiecki Związek Łowiecki, seminaria na temat produkcji i zastosowania biopaliw.

  Berlińskie targi "Zielony Tydzień" są jedyną w swoim rodzaju międzynarodową wystawą gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa. Pełna oferta imprezy pozwala na zaspokojenie wszelkich kulinarnych życzeń.

  Godziny otwarcia
  17 - 26 stycznia 2014
  poniedziałek - czwartek: 10.00 - 18.00
  piątek - niedziela: 10.00 - 20.00

  Ceny biletów
  Bilet normalny: 13€ (jeden dzień)
  Bilet grupowy: 11€ (jeden dzień, grupy od 20 osób)
  Bilet ulgowy: 9€ (jeden dzień, uczniowie, studenci, emeryci)
  Bilet rodzinny: 26€ (jeden dzień, 2 dorosłych + 3 dzieci do lat 14)
  Karnet: 42€ (cały tydzień)
  Dzieci do lat 6: wstęp bezpłatny

  Adres:
  Messe Berlin GmbH
  Messedamm 22
  D-14055 Berlin
  Niemcy

  Strona internetowa targów:
  http://www.gruenewoche.de


  WSZYSTKIE ATRAKCJE
  MUZEA JEDZENIA
  FESTIWALE KULINARNE

Dodaj Komentarz